petak, 13. ožujka 2015.

Nada Landeka: Pravosuđe koje nema osnova u hrvatskim zakonima, koje ne poštuje Europsku konvenciju o ljudskim pravima, niti Ustav RH

Predmet: HBOR - Općinski sud u Dugom Selu -  PLJAČKA TVORNICE U DUGOM SELU
U državi u kojoj vrijedi Zakon, Ustav, i u kojoj se promiče pravda, još prije sedam godina u zemljišno knjižnom odjelu Dugo Selo, Općinski sud u Dugom Selu,  i u Općinskom sudu u Sesvetama - bila bi pravosudna inspekcija i USKOK,  a predsjednik Općinskog suda u Sesvetama Tomislav Aralica odgovarao bi zbog nezainteresiranosti za zakoniti rad sudskih djelatnika suda za koji je odgovoran.

U zemlji u kojoj vlada kriminal, počinitelji kriminala pošteni su ljudi, oni koji se bore protiv kriminala i kriminalaca - etiketirani su i ignorira ih se.

Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu smije se i može, voditi ovršni postupak po prijedlogu ovrhovoditelja koji nije vjerovnik i nije aktivno legitimirana stranka u postupku (legitimirao se Ugovorom o cesiji kojim je preuzeo potraživanja za kredite isplaćene na području Oluja i Bljesak 1995.g. tvrdeći da je preuzeo potraživanja Parkanta iz 1992 godine temeljem sporazuma I-1/92 i I-523/92.)  

Samo u Zemljišno knjižnom odjelu Dugo Selo smije se i može, suprotno svim zakonima  uknjižiti založno pravo u korist HBOR-a na temelju Sporazuma broj  I-1/92 iz 1992 godine u kojem su stranka Fond za razvoj i Parkant, i to na temelju Ugovora o kreditu broj 2/92  u kojem su stranke Privredna banka Zagreb i Parkant, i na temelju Ugovora o cesiji iz 1995 godine u kojem su stranke Fond za privatizaciju i HBOR - a kojim Ugovorom su prenešena potraživanja isplaćena od 1995 pa nadalje (s područja Oluja i Bljesak ne potraživanja iz 1992). Osim toga Parkant je imao sjedište u Dugom Selu a ne na poratnom području.

Samo na Općinskom sudom u Dugom Selu smije se i može uknjižiti založno pravo temeljem dokumenata u kojima je naznačeno da je založno pravo zasnovano na "navodno neuknjiženoj nekretnini" (neupisanoj u zemljišne knjige) na katastarskoj čestici broj 824 z.k. ul. 11 i 3537 k.o. Dugo Selo, a teret se uknjižuje  na nekretnini k.č. br. 824/3 u drugom z.k. ulošku i drugoj katastarskoj općini.

Samo na Općinskom sudu u Dugom Selu, pod pokroviteljstvom nadležnog Općinskog suda u Sesvetama, smije se i može postupati  i provoditi ovršni postupak bez ovršne isprave, na temelju sporazuma starog 24 godine, na temelju nezakonitih sudskih rješenja I-1/92 i I-523/92 donešenih dana  21. travnja 2000 godine na temelju rješenja od 25. travnja 2000 godine  (za koje je i sam sud naveo da rješenje od 25. travnja 2000 godine ne postoji) i nezakonitog  sudskog rješenja broj  Z-619/00.




Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu,  odredbe Ustava RH ne vrijede, jer se vlasniku nekretnine  godinama uskraćuje osnovno, Konvencijama, Ustavom i zakonima zajamčeno pravo na žalbu. Rješenja u zemljišno knjižnom postupku donešena su bez dostavne naredbe i bez pravnog lijeka, a nakon "frke" u javnosti, navodno je Rješenje 2004 godine dostavljeno samo HBOR-u?????????????  (dok je na dostavnici koja je navodno upućena HBOR-u  datum iskrižan kemijskom olovkom).

Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu, pravna osoba koja nije vjerovnik, koja nije pravni sljednik, i nije aktivno legitimirana kao stranka u postupku, može i smije nastaviti ovršni postupak na izvršni - što je zakonski nemoguće.

Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu, telefonskim se putem poziva vještak na vještačenje nekretnine (sudac Arnold Čada i  građevinski vještak Mladen Ožić), dok Općinski sud u Dugom Selu bez postojanja ovršenika  naručuje vještačenje, a ovrhovoditelj HBOR  koji nije vjerovnik, plaća od strane Općinskog suda u Dugom Selu naručeno vještačenje???

Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu, godinama se donose rješenja u kojima se odlučuje o pravima tvrtke koja je u stečajnom postupku (Parkant - predmet Ovr 57/09), donose se sudske odluke iako je ovršenik brisan iz sudskog registra i ne postoji.

Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu, vodi se ovršni postupak na temelju "ovršnih" isprava koje nemaju svojstvo ovršnosti - stare 24 godine, i na temelju Rješenja o ovrsi koje se ne temelji na ovršnoj ispravi starom 11 godina). Dakle, prošli su svi zastarni rokovi, a podaci iz sudskog sporazuma ne odgovaraju zemljišno knjižnom stanju niti Ugovorima o kreditu koji su sklopljeni prije 24 godine (k tome, vjerovnik ne postoji punih 23 godine, dužnik ne postoji već deset godina).
Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu, vodi se ovršni postupak u kojem su stranke ovrhovoditelj koji nije vjerovnik i nije aktivno legitimiran /HBOR/, i  protiv NIKOG VIŠE, jer ovršenik – KOJI NIJE DUŽNIK - NE POSTOJI već 7 godina.

Općinski sud u Dugom Selu, i nakon brisanja pravne osobe ovršenika iz sudskog registra, nastavlja donositi odluke, rješenja, pisati zabilješke, odlučivati, - sve o nepostojećoj stranci.  Nastavlja provoditi ovrhu iako se ista MORA PO ZAKONU OBUSTAVITI. 

O  obustavi ovrhe propisano ZPP-om, Ovršnim zakonom, Odlukom Županijskom suda  koji je odlučivao o prekidu postupka (koji je donešen rješenjem 2 godine nakon što je tvrtka brisana iz sudskog registra)???, a propisano je i Stečajnim zakonom. Ovršnom spisu je i nakon prestanka postojanja ovršenika  (broj promijenjen čak pet puta.  

Vjerovatno samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu,  Zemljišno knjižni odjel toga suda, zabilježba koja čuva prvenstveni red Z-139/01 -  zabilježena na  nekretnini  k.č. br. 824/3 z.k. ul. 31 k.o. Dugo Selo II, smije i može biti zabilježena punih 14 godina, suprotno svim propisima i zakonima u RH.

Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu, ignoriraju se svi podnesci, prijedlozi, Prigovori....... kojima se dokazuje sve naprijed navedeno ne rješavaju se godinama, iako je sud dužan o istom odlučiti - ili odbaciti prigovor. 

Samo pred Općinskim sudom u Dugom Selu, Općinski sud u Sesvetama, predsjednika suda Tomislava Aralicu, koji je zadužen za pravilan i zakonit rad sudskih djelatnika, kao i njegove neposredno nadređene – Županijski sud u Zagrebu i Ministarstvo pravosuđa - NE ZANIMA ŠTO SE TO DOGAĐA, iz kojih razloga predsjednik suda Općinskog suda u Sesvetama ne ispunjava zakonsku obvezu prema podnositelju predstavke, sukladno Zakonu o sudovima kojim je propisano – da je dužan  odgovoriti na predstavku  u roku od 30 dana.......


Govori li šutnja predsjednika Općinskog suda Sesvete i nadležnih institucija sama za sebe i više i jače od bilo kakvih riječi? Ili je nužno protiv svih koji povrjeđuju službeni položaj i nadležnih koji toleliraju nepoštovanje zakona u sudstvu, podnositi kaznene prijave radi uvođenja reda u pravosuđe i radi zaštite Konvencijom, Ustavom i Zakonima zajamčenih prava? 

Nema komentara: